Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri - Hastane Bilgi Sistemi

Kurumların risk taşıyan ünitelerinde güvenlik sağlıyor.

Yetkili kullanıcılar, Sisoft HBYS ya da yerel ağ kullanarak, kurumun çeşitli noktalarına konumlandırılmış olan güvenlik kameraları ile sağlık kuruluşunun ilgili bölümlerini (yetki dahilinde) güvenlik ya da bilgi amaçlı olarak izleyebiliyor.

Güvenlik amaçlı fonksiyonlar eklenen uygulama, Sisoft Web Cam Uygulaması'nın tüm özelliklerini taşıyor. Internet erişiminin olduğu her yerden görsel bilgiye gerçek zamanlı olarak (online) ulaşılıyor.

Sisoft Web Cam Güvenlik Uygulaması'nda web tabanlı kameralar kullanılıyor. Web tabanlı kameralar (IP tabanlı web cam dışında herhangi bir maliyeti bulunmuyor) işletim maliyetini sıfıra indiriyor.

Ayrıca, kameraların IP kamerası olması herhangi bir bilgisayara bağlı olma koşulunu ortadan kaldırıyor. Doğrudan yerel ağa bağlanarak, her kameraya bir IP verilmesi ve gerekli yönlendirmelerin yapılması (dışarıdan da kameralara ulaşılması isteniyorsa) yeterli oluyor.

IP güvenlik kameralarına yetkiler temelinde ulaşılıyor.

Kullanıcılar kendileri için tanımlanmış (koridorlar, hasta bekleme salonları, ameliyathane, hasta odaları, tüm mekanlar, kritik önem taşıyan noktalar vb) kameralara yerel ağa bağlanarak ya da Sisoft HBYS üzerinden yetkileri dahilinde ulaşıyorlar.

İsteğe bağlı olarak, herhangi bir zaman aralığında görüntünün fotoğrafı çekilerek kayıt altına alınıyor. Her bir kamera için kayıt süreleri belirtiliyor. Kayıt için başlamabitiş tarihleri ve saatlerine ilişkin zaman birimleri belirleniyor. İstenirse görüntü, hareketli olarak saniye başına düşen resim sayısı ayarlanarak farklı formatlarda kaydediliyor. Kayıt edilen dosyalar Windows Media Player programı ile kolaylıkla izleniyor.

Bütünüyle parametik bir yapıda inşa edilmiş olmasından dolayı sistemin ayarları, sağlık kuruluşunun hizmet şekli ya da isteğine göre kolaylıkla özelleştiriliyor.

Sistem, güvenlik şifreleri ile korunarak yetkilendirilmemiş hiçbir kullanıcının kamera görüntülerine gerek Sisoft HBYS , gerekse yerel ağ üzerinden ulaşmasına izin verilmiyor

Sisoft Web Cam Güvenlik Uygulaması'nda hasta odaları da tanımlanarak güvenlik amacı ile izlenebiliyor.

Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri - Hastane Bilgi Sistemi
|