Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri - Hastane Bilgi Sistemi
example1

Yapılan her işlem, kayıt edilen her veri güvenle saklanıyor.

Hasta Kayıt Modülü, hastanın sağlık kuruluşu içerisindeki yolculuğunun ilk adımıdır. Hastanın sağlık hizmeti alma süreci, hasta bilgilerinin sistem üzerinde kayıt altına alınmasıyla başlar. Bu modülde temel amaç hastayı minimum sürede doğru hizmete yönlendirebilmektir.

Kaydedilen Her Veri ve Yapılan Her İşlem Güvenle Saklanır


Müracaat eden hastaya ait kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve diğer tüm işlemlerin bilgileri kayıt altına alınır ve girilen her veri SisoHBYS veritabanında güvenle saklanır.

Spesifik Olarak İstenilen Veri Hızlı Bir Şekilde Sorgulanabilir

Kaydedilen her veri, yapılan her işlem, veri tabanında güvenle saklanıp gerektiğinde ayrı ayrı sorgulanabilir. SisoHBYS Hasta Kayıt Modülü, sorgu ekranlarıyla spesifik arama seçenekleri sunar. Kullanıcı dostu arayüzü ile istenilen bilgiye hızlı ve kolay erişim sağlar.
Hastanın sağlık kurum/kuruluşuna her başvurusunda açılan elektronik hasta kartında hastaya ait önemli uyarılar (alerji, diyabet, yüksek tansiyon gibi) otomatik olarak görüntülenir. Kayıt sırasında hasta hekim yönlendirmesi ile sağlık kurum/kuruluşuna başvuruda bulunuyorsa hekime ait bilgiler de görüntülenir.

Hastaya Ait Önemli Uyarılar Otomatik Olarak Görüntülenebilir


Hastanın sağlık kurum/kuruluşuna her başvurusunda açılan elektronik hasta kartında, hastaya ait önemli uyarılar (alerji, diyabet, yüksek tansiyon gibi) otomatik olarak SisoHBYS Hasta Kayıt Modülü ekranında görüntülenir.

Online Provizyon – Online Mernis Sorgulama ve Doğrulama İşlemleri Gerçekleştirilebilir


SisoHBYS ile tüm GSS (Genel Sağlık Sigortası) / Medula (provizyon alma, hak sahipliği ve faturalama) işlemlerinin kaydedilmesi, kayıtların kontrolü, web servisleriyle resmi ve özel sigortalı hastalar için online provizyon ve online Mernis sorgulama ve doğrulama işlemleri gerçekleştirilebilir. Tüm hasta işlemleri provizyon onayı alındıktan sonra yapılır. Provizyon işlemi olumsuz olduğunda hastaya ait işlemlerin devam etmesi engellenir.

Hastanın Tüm İşlemleri Tekil Bir Kod (T.C. Kimlik No) Üzerinden İzlenebilir


SisoHBYS Hasta Kayıt Modülünde, hastanın elektronik sağlık kayıtları, sağlık kurum/kuruluşuna ilk gelişinde bir kez olarak yapılır. (Aynı hasta için birden fazla kayıt açılması engellenir) Hastanın sonraki gelişlerinde yapılan tüm işlemler aynı dosya numarası, kod (T.C. Kimlik Numarası) ya da Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan Takip Numarası üzerinden izlenebilir. Elektronik sağlık kayıtlarındaki bilgiler ve güncellemeler sadece yetkili kullanıcılar tarafından yapılabilmektedir.

Yapılan İşlemler Hastanın Finansal Bilgilerine Anında Yansımaktadır


SisoHBYS Hasta Kayıt Modülü ile hastalarının sosyal güvenlik bilgileri ve ücretli hastaların ödeme bilgileri sağlık dosyalarında anında görüntülenebilir. Hastanın finansal bilgileri, Döner Sermaye, Faturalama ve Muhasebe Modüllerinde otomatik olarak kaydedilir.

 

Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri - Hastane Bilgi Sistemi
|