Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri - Hastane Bilgi Sistemi

Gerekli Donanım;

Hastalara Barkod Etiketi verilebilmesi için en az bir BİLGİSAYAR ve BARKOD YAZICI,

Isteğe göre dokunmatik özellikli KİOSK,

Monitör Sistemi ile entegre kullanılacak ise, bankoların üstlerine konulması amacıyla MONİTÖR ve PCI Ekran Kartı.

Sistemin İşleyişi;

Hasta bankodan görevli yardımıyla veya DOKUNMATİK KİOSK sayesinde, kurum tarafından daha önce belirlenen sıra gruplarından bir tanesi için Barkod Etiketi alır. Barkod Etiketi üzerinde sıranın kendisine yaklaşık olarak ne zaman geleceği yazılıdır. Zamanı gelene kadar banko önünde beklemek yerine, kurum tarafından sağlanmış yerleşimlerde bekler. Hastanın işlem sırası geldiğinde, banko üzerindeki monitörlerde Sıra Numarası, Adı-Soyadı vb bilgiler görüntülenir. Hasta, ilgili bankoya giderek işlemini yaptırabilir.

Sistemlerin sağladığı kolaylıklar

İnsancıldır.

Hastaların kendilerine düzenlenmiş olan yerleşimlerde oturarak sıralarını beklemelerini sağlar.

Hastalığın yarattığı negatif elektriği engelleyerek, bekleme sırasındaki yorulmaları ortadan kaldırır.

Hastayı Temel Alır.

Standart sıramatiklerde olmayan bir yapı ile monitörlerde hastanın Muayene Sıra Numarası ile birlikte hastanın Adı, Soyadı, hekimin hangi hastayı muayene ettiği ve sırada hangi hastanın olduğu gibi bilgiler görüntülenir.

Banko görevlisi, sıradaki hastanın kimlik bilgilerini Hasta Kartı arayüzünde görür ve hastanın işlemlerini yaparken adı ile hitap edebilir.

Sıradaki hasta çağırılırken farklı donanımlar ve çağrı biçimleri kullanmaz.

Düşük Maliyetlidir.

Yeteri kadar MONİTÖR, ve EKRAN KARTI al-mak, var olan bilgisayar, network bağlantısını kullanmak (yalnızca bilgisayarlar ile monitörler arasında kablolama yapmak) yeterlidir.

Banko monitörleri standart monitörlerdir ve normal sıramatik gösterge ve hasta çağırma paneline göre çok daha ucuzdur.

Ek Yazılım Gerektirmez.

Sisoft Hasta Takip yazılımı, gerekli entegrasyon işlemlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Sisoft Eğitim-Destek Uzmanları gerekli ayarlamaları Bir iş günü içerisinde tamamlamaktadır.

Ek Donanım Gerektirmez.

Ayrıca yönlendirme panolarına gerek yoktur. Farklı donanım malzemeleri kullanılmadığı için arıza oluşmaz.

Sıra Düzenini Sağlar.

Hastaların sıra karışıklıklarını önleyerek oluşabilecek itirazların önüne geçerek sıra düzenini sağlar.

Hastane görevlisinin bağırmasını, kağıtlarda Sıra Numarası vermesini önler.

Akıllı Yönlendirme Sistemidir.

Hastalara SMART CART (Akıllı Kart), MANYE-TİK ŞERİTLİ KART vb. tanımlayıcı donanımlar verilebilir. Tüm sistem ile entegre halde çalışan Barkod Etiketi verme bankosundaki bilgisayar, bu kartları otomatik olarak tanıyacağı için, hastalar sıra numarasını kolaylıkla alırlar ve bankoya gitmeden önce banko görevlisine kendilerini tanıtmış olurlar.

Esnek Kullanım Özelliğine Sahiptir.

Hastaya verilen Barkod Etiketi üzerine kurum isteğine ve işleyişine göre, muayene olacağı polikliniğin nerede olduğunu, istatistiki bilgileri, tüm poliklinik ve uyarıcı bilgileri yazdırılabilir.

İş Yoğunluğunu Minimum Düzeye İndirir.

Bankodan kaydını yaptıran hasta başka bir cihazdan Sıra Numarası almasına gerek kalmadan doğrudan polikliniğe gider. Bu uygulama hem işlemlerin hızlanmasını sağlamakta hem de hastaların bekleme sürelerini azaltmaktadır.

Katma Değer Yaratır.

Kurum isterse monitör ekranlarının altında yayınlamak üzere reklam alabilmektedir. Bu kuruma ek gelir kaynağıdır.

On-Line Veritabanı Bağlantısı Kurulabilir.

Fiziksel olarak birbirinden uzak olan ünitelerde (ana bina, ek bina vb) On-Line olarak veri tabanı bağlantısı kurulabilir.

Hekim Bilgisayarında Kayıtlar Görülür.

Kayıt olan hasta otomatik olarak hekim listesinde görüntülenir. Hekim, sıradaki hastayı kendi bil-gisayarından F8 tuşuna basarak çağırır.

Tam Entegrasyon Sağlanır.

Monitör ve Q-Matic Sistemleri birbiri ile olduğu gibi (istenildiğinde tekil olarak da kullanılabilir) Dijital Pano gibi uygulamalar ile de tam entegre şekilde çalışmaktadır.

Otuz Saniyede Reçete Alınabilir.

Hasta, Barkod Etiketi aldığı sırada reçete bilgileri Eczane Sistemi’ne aktarılmakta, Sıra Numarası ve Adının yayınlanmasını bekleyen hastanın ilaçları eczanede hazırlanmaktadır. Adı ve Sıra Numarası yayınlanan hasta, ilgili bankoya yanaşarak yaklaşık 30 sn içinde ilaçlarını almaktadır.

Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri - Hastane Bilgi Sistemi
|