Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri - Hastane Bilgi Sistemi

Hasta odaları internet üzerinden yayınlanıyor.

Hasta odası (kritik), yoğun bakım ünitesi ya da ameliyathane gibi ziyaretçi kabul edilmeyen bölümlerin internet üzerinden izlenmesi amacı ile geliştirilmiş web tabanlı kamera sistemidir.

Hasta yakınları, kişisel bilgisayarlarından, internet cafelerden (internet erişiminin olduğu her yerden, kurum web adresine ulaşarak hastalarına ilişkin görsel bilgiyi gerçek zamanlı (OnLine) olarak ediniyorlar.

Hasta yakınlarına, hastalarının fiziksel durumları, tedavi süreçleri vb. bilgileri ulaştırarak hasta memnuniyeti sağlıyor. Sisoft Web Cam Uygulaması, hasta yakınlarının yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler vb ünitelerde ziyaret ısrarı yaratarak gereksiz kalabalıklara, diyaloglara ve işgücü kayıplarına yol açmaları engelleniyor.

Sisoft Web Cam Uygulamasına erişim, yetkilendirme ve güvenlik şifreleri ile korunuyor.

Sistem, güvenlik şifreleri ile korunarak, yetkilendirilmemiş hiçbir kullanıcının hastaların görüntülerine ulaşmasına izin verilmiyor. Hasta yakınları ve yetkilendirilmiş kullanıcılar dışında (kullanıcı adı ve şifreler verilerek) hiç kimse hasta görüntülerine ulaşamıyor.

Hasta yakınları web üzerinden istedikleri anda hastalarının görüntülerine ulaşarak, hastalarının fiziksel durumları hakkında bilgi alabiliyorlar.

Ayrı noktalardaki kameralar ile Sisoft Web Cam Uygulaması'nı kullanarak, yenidoğan ünitesinde yatan bebeklerinin durumunu internet erişimi ile öğrenebiliyorlar. Sağlık kuruluşunun isteğine göre ameliyat odaları da izlenebiliyor.

Ayrıca hasta yakınları, hastalarının bakım aşamalarını gerçek zamanlı olarak izleyebiliyorlar. İlaç alma, bakım, kontrol vb saatlerinde hastalarına verilen hizmeti kontrol edebiliyorlar.

Herhangi bir zaman aralığında görüntünün fotoğrafı çekilip, bilgisayara yüksek çözünürlükte ve farklı resim formatlarında kayıt edilebiliyor. İstenirse görüntü, hareketli olarak saniye başına düşen resim sayısı ayarlanarak farklı formatlarda kaydediliyor. Kayıt edilen dosyalar Windows Media Player programı ile kolaylıkla izleniyor.

Yetkili kullanıcılar, (hekimler) tedavi uygulamalarını gerçek zamanlı izliyorlar.

Hekimler, önerdikleri tedavi uygulamalarının kontrolünü kişisel bilgisayarlarından ve internet erişiminin olduğu her yerden izleyebiliyor. (Sağlık kuruluşu dışından, evinden, el bilgisayarları aracığı ile hareketliyken vb) Kritik durumdaki hastaların fiziksel görüntülerine, ilaç alma, bakım, kontrol vb saatlerinde hastalara verilen hizmeti kontrol edebiliyorlar.

Sisoft HBYS modüllerinin herhangi birinden Sisoft Web Cam Uygulaması'na ulaşmak mümkün oluyor.

Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri - Hastane Bilgi Sistemi
|