Sağlık ve Bilişimde Objektif Haber

  English

Sisoft HIMSS 2016 Las Vegas’da

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da HIMSS ABD Konferansı ve Sergisine katılan HIMSS Platin Kurumsal Üyesi Sisoft, 29 Şubat - 4 Mart tarihleri arasında ABD'nin Las Vegas şehrinde Venetan - Palazzo - Sands Expo Center A holünde bulunan 458 nolu standında sağlık bilişimi uzman ve profesyonellerini ağırladı.
 

Sisoft standında Sisohbys (Web Tabanlı Hastane Bilgi Yönetim Sistemi), Sisoebys (Web Tabanlı Elektronik Belge Yönetim Sistemi), Sisopacs (PACS/DICOM), Sisofamily (Web Tabanlı Aile Hekimliği Bilgi Sistemi) yazılımlarının yanı sıra, zamanımızın en büyük popülaritesine sahip Sisomobile uygulamaları da (iPad/iPhone/Android) sağlık profesyonellerinin beğenisine sunuldu. Uluslararası pek çok ülkeden pek çok ziyaretçiyi konuk ederek bir çok katılımcının ilgi gösterdiği Sisoft standı sağlık profesyonellerinden büyük beğeni topladı.

Sağlık Bilişimi alanında 1500 üzerinde faaliyet gösteren global aktörlerin yer aldığı etkinlikte Sisoft da uluslararası standartlara uygun yazılımlarıyla 6. kez ABD HIMSS fuarında yer aldı.
 
Sisoft standını T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcımız Dr. Şuayip Birinci başta olmak üzere, Daire Başkanı Şahin Aydın, HIMSS Türkiye Direktörü Dr. Korhan An, Türk Telekom ve GE Healthcare yetkilileri ile bir çok Sağlık ve IT profesyoneli ziyaret etti.
 
HIMSS Annual Conference & Exhibition, dünyanın dört bir yanından 45.000’den fazla sağlık bilişimi profesyoneli, doktor, yönetici ve tedarikçisini bu yıl Las vegas’daki etkinlik kapsamında bir araya getirmeyi başardı. Önümüzdeki yıl HIMSS Annual Conference & Exhibition ABD’nin Orlando şehrinde düzenlenecek. HIMSS Platin Kurumsal Üyesi Sisoft önümüzdeki yıl da HIMSS ABD’de yer alacak.
 

 
(06.03.2016)