Sağlık ve Bilişimde Objektif Haber

  English
Zile ve Turhal Devlet Hastaneleri Sisohbys ile HIMSS 6 Belgesini Aldı.
 

 
T.C. Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS işbirliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından 26 Ekim 2017 tarihinde Zile Devlet Hastanesi, 27 Ekim 2017 tarihinde Turhal Devlet Hastanesi'nin yerinde değerlendirme ziyareti gerçekleştirildi. Hastanelerimiz, EMRAM Seviye 6 kriterlerini karşıladığını pratikte başarılı bir şekilde göstermiş ve Seviye 6 hastanesi olarak tanınmaya hak kazanmıştır. 
 
HIMSS Akreditasyonunu ülkemizde başlatan ilk HBYS firması olarak, 2013 Nisan ayında HIMSS Heyeti tarafından yapılan değerlendirmede Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Türkiye'nin ilk Kağıtsız Hastanesi olarak akredite edilmiş ve belgesini almıştı. Ardından sırayla; Erdemli, Bandırma, Yalova, Didim, Genç ve son olarak Zile ve Turhal Devlet Hastaneleri ile toplam 8 Hastanemiz Sisohbys kullanarak HIMSS akreditasyonuna hak kazanan hastane oldu.
 
Firmamız yetkili personelleri ile gerekli fizibilite çalışmalarını da yaparak, HIMSS Stage 6/7’ ye geçiş aşamasında sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.
 

(30.10.2017)