Sağlık ve Bilişimde Objektif Haber

  English
Kızılcahamam Devlet Hastanesi Sisohbys ile HIMSS 6 Belgesini Aldı.

 T.C. Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Medipol Üniversitesi ve HIMSS işbirliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından 22 Aralık 2017 tarihinde Kızılcahamam Devlet Hastanesine'ne yerinde değerlendirme ziyareti gerçekleştirildi. Hastanemiz, EMRAM Seviye 6 kriterlerini karşıladığını pratikte başarılı bir şekilde göstermiş ve Seviye 6 hastanesi olarak tanınmaya hak kazanmıştır. 
 
HIMSS Akreditasyonunu ülkemizde başlatan ilk HBYS firması olarak, 2013 Nisan ayında HIMSS Heyeti tarafından yapılan değerlendirmede Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi Türkiye'nin ilk Kağıtsız Hastanesi olarak akredite edilmiş ve belgesini almıştı. Ardından sırayla; Erdemli, Bandırma, Yalova, Didim, Genç, Çorlu, Bodrum, Zile, Turhal, Tokat, Niksar, Erbaa, Almus, Reşadiye, Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Tekirdağ, Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi, Amasya Sabuncuoğlu Şerafettin Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve son olarak Kızılcahamam Devlet Hastanesi ile toplam 20 Hastanemiz Sisohbys kullanarak HIMSS akreditasyonuna hak kazanan hastane oldu.
 
Firmamız yetkili personelleri ile gerekli fizibilite çalışmalarını da yaparak, HIMSS Stage 6/7’ ye geçiş aşamasında sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.
 
 
(25.12.2017)