Sağlık ve Bilişimde Objektif Haber

  English
        Sisoft 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesinde
 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın organizasyonunda düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi, “Ar-Ge ve İnovasyonla Kalkınma” temasıyla 20-21 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara Congresium'da      gerçekleştirildi.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’ nün de katıldığı 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde özel sektör Ar-Ge Merkezleri, teknolojiyi üretenler olarak sahnede yerlerini aldı. Ar-Ge merkezi temsilcilerinin yanı sıra, tasarım merkezi yetkililerinin, firma sahiplerinin ve sektör öncülerinin bir araya geldiği zirvede, temsilciler birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı elde etti.
 
Etkinlik kapsamında Ar-Ge ve inovasyon devleri yeni teknolojilerini de yarıştırdı. Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi'nin 2016 sonuçlarına göre, genel sıralamada en iyi gelişme gösteren Ar-Ge merkezi birincisi Arçelik A.Ş., ikincisi Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve üçüncüsü Aselsan A.Ş. yöneticileri ödüllerini aldı.
 
Sisoft Ar-Ge Merkezi adına Genel Müdür Yardımcımız Dr. Necat ÇAKMAK “Ar-Ge Merkezi Belgesini”  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün elinden aldı.
 

 
(25.12.2017)