Sağlık ve Bilişimde Objektif Haber

  English
        Cumhurbaşkanımızdan Sisoft’a Ar-Ge Merkezi Ödülü
 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bulunan Millet Kongre Merkezi’nde düzenlenen ASO 54. Yıl ödül töreninde Sisoft, Ar-Ge Merkezi ödülüne layık görüldü. Ödülü Sisoft adına, Sisoft CEO’su Ömer SİSO Cumhurbaşkanımız Sayın, Recep Tayip ERDOĞAN’ın elinden aldı.
 
Ankara Sanayi Odasının 54. yıldönümü nedeni ile 54 başarılı firmaya; İhracat, Kurumlar - Gelir Vergisi, AR-GE Merkezi - Patent, Yaratılan Katma Değer ve İstihdam Özel Ödülü olmak üzere 5 ayrı kategoride ödüller verildi.
 
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 15 Aralık 2016 tarihinde, ülkemizin sayılı Ar-Ge merkezlerinden birisi olarak tescil edilen Sisoft yerli üretici olarak Ar-Ge Merkezi olmanın haklı gururunu yaşarken başarısını Ar-Ge Merkezi Ödülü ile de bir kez daha kanıtlamış oldu.
 
Ödül törenine Cumhurbaşkanı Sayın, Recep Tayyip Erdoğan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, Ekonomi eski Bakanı ve ASO şeref üyesi Zafer Çağlayan, Ankara Valisi Ercan Topaca, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO Meclis Başkanı Bora Aynagöz, milletvekilleri, bürokratlar, iş dünyası temsilcileri, ASO yönetim kurulu üyeleri, ASO meclis ve komite üyeleri ve çok sayıda sanayici katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, Ankara’nın sadece idari başkent olmadığını, aynı zamanda sanayinin ve ticaretin de merkez şehirlerinden biri olduğunu vurguladı. Türkiye'nin, bölgesel ve küresel krizlerin arasında, ekonomisi için kendine korunaklı bir alan oluşturmayı başardığını, bu sayede en ağır saldırıların bile üstesinden kısa sürede gelip 2023 hedeflerine odaklanılabildiğini vurguladı.
 
 
Ödül Alan Firmalar; TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş, Türk Traktör ve Ziraat Makinaları A.Ş,  ASELSAN Elektronik Sanayi ve Tic. A.Ş, Ortadoğu Rulman Sanayi ve Ticaret A.Ş, ROKETSAN Roket Sanayi ve Ticaret A.Ş, Yiğit Akü Malzemeleri Nak. Tur. İnş. San. ve Tic. A.Ş, Hidromek Hidrolik ve Mekanik Mak. İmalat San. ve Tic A.Ş, Mikropor Makine San. ve Tic. A.Ş, Erkunt Sanayi A.Ş, Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş, Gürmat Elektrik Üretim A.Ş, Gama Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş, Gimsa İnşaat San. Tic. Tur. İth. İhr. Ltd. Şti, Fırat Tahin ve Susam San. A.Ş, Üstünçelik Malzeme İmalat Montaj İnşaat Taahhüt Turizm Tic. San. A.Ş,Man Türkiye A.Ş, ŞA-RA Enerji İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş, Baştaş Başkent Çimento Sanayi ve Tic A.Ş,  Güriş İnşaat ve Mühendislik A.Ş, Armin Elektrik İnşaat San. ve Tic. A.Ş, İba Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş, Mitaş enerji ve Madeni İnşaat İşleri Türk A.Ş, Azim Ticaret, Ertunç Özcan, Akana Mühendislik ve Ticaret A.Ş, Astor Transformator Enerji Turizm İnşaat Petrol San ve Tic A.Ş, Başarsoft Bilgi Teknolojileri A.Ş, KSB Pompa Armatür San. ve Tic A.Ş, Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri LTD. ŞTİ, STM Savunma Teknolojileri Müh. Ve Tic. A.Ş, Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Tic. A.Ş, Pİ Makina Otomativ İnş. Mak. Paz ihr. İth. San. ve Tic. Ltd. Şti, Kolin İnşaat Sanayi ve Tic A.Ş, Türkerler Holding 
 
 

 
(22.01.2018)