Sağlık ve Bilişimde Objektif Haber

  English
        Sisoft Amerikan Sağlık Bilgi Sistemi Standart Belgesi Meaningful Use Sertifikasını Aldı
 

Sisoft, SLI Compliance Test ve Sertifikasyon Kuruluşu tarafından gerçekleştirilen kapsamlı bir değerlendirme sonucunda, Uzun süreli çalışmanın ödülü olarak Meaningful Use sertifikasını aldı.
 
SisoHBYS, ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı - Sağlık Bilgi Teknolojisi Ulusal Koordinatör Ofisi (ONC) tarafından yetkilendirilmiş kuruluş SLI Compliance tarafından test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. SisoHBYS ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı tarafından belirlenmiş Meaningful Use Akreditasyon kriterlerini sağlayan Türkiye’deki ilk HBYS yazılımı oldu.
 
Sağlık kuruluşlarına en gelişmiş sağlık bilişim çözümleri sunmanın haklı gururunu yaşayan ve  9 farklı dil desteği ile ülkelerin farklı mevzuatlarına uygun olarak farklı ölçeklerdeki hastanelerde hizmet vermekte olan SisoHBYS, Meaningful Use kapsamında, Elektronik Tıbbi Kayıt Modüler Ayaktan ve Elektronik Tıbbi Kayıt (EHR) Modüler Yatan için belirlenen son sürüm 2015 standardizasyon gereksinimlerini karşılamaktadır.
 
Sertifika sonuç sayfası görüntülemek için  tıklayınız.
 
Elekronik sağlık kaydı test raporu için   tıklayınız.
 
“SLI Compliance” ve “Meaningful Use” Hakkında;
 
SLI Compliance, son kullanıcı ve kuruluşlara üçüncü taraf ürün güvencesi sağlayan bağımsız bir kuruluştur. SLI Compliance, güvenlik ve sağlık bilişim teknolojisi ürünlerinin, ağ-bağlantılı cihazların üçüncü taraf test ve sertifikalandırmasını gerçekleştirmekte; böylece ürünün uygunluğunu, güvenilirliğini ve performansını dünyadaki en gelişmiş teknoloji firmaları için ölçmektedir.
 
2009 yılında ABD’de sağlık sisteminde hayata geçirilen Meaningful Use, EHR teknolojilerinin şu amaçlar doğrultusunda sertifikalandırılmasını öngörür: Elektronik ortamda sağlık bilgilerinin kaydı ve iletilmesi yoluyla sağlık alanında sunulan hizmetlerin kalitesinin geliştirilmesi; sertifikanın verilmesinden sonra üreticinin ürünün yetkinliği konusunda ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’na bilgi sağlaması.
 
 
 
(22.06.2018)