Sağlık ve Bilişimde Objektif Haber

  English
Sisoft HIMSS 2019 Orlando'da
 

10 yıldır HIMSS Konferans ve Sergilerine katılan ve HIMSS Platin Kurumsal Üyesi olan Sisoft, HIMSS'19 etkinliği için 11-15 Şubat tarihleri arasında ABD'nin Orlando şehrinde düzenlenen fuarda 5279 nolu standında sağlık bilişimi sektöründen uzman ve profesyonelleri ağırladı.
 
Amerikan Sağlık Bilgi Sistemi Standart Belgesi Meaningful Use akreditasyonuna sahip olan Sisoft, yurtdışı pazarında da ürünlerini bir kez daha sergilemiş olmanın yanı sıra standında Sisohbys (Web Tabanlı Hastane Bilgi Yönetim Sistemi), Sisoebys (Web Tabanlı Elektronik Belge Yönetim Sistemi), Sisopacs (PACS/DICOM), Sisofamily (Web Tabanlı Aile Hekimliği Bilgi Sistemi) yazılımlarının yanı sıra, zamanımızın en büyük popülaritesine sahip iPad/iPhone/Android cihazlarında kullanılan mobil uygulaması Sisomobile  uygulamasını da  sağlık profesyonellerinin beğenisine sundu.
 
Sisoft standını T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci başta olmak üzere, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aydın, ile diğer Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve bir çok IT profesyoneli ziyaret etti. Pek çok ülkeden ziyaretçilerine çözümlerini sunan Sisoft, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı yetkililerinin ve beraberinde etkinliğe katılım sağlayan yerli firma temsilcilerinin de büyük ilgi odağı oldu.
 
Bu yıl HIMSS 19 Champions Of Health, dünyanın dört bir yanından 45.000’den fazla sağlık bilişimi profesyoneli, doktor, yönetici ve tedarikçisini Orlando’daki etkinlik kapsamında bir araya getirmeyi başardı. Önümüzdeki yıl HIMSS 2020 Champions Of Health etkinliği 9 – 13 Mart 2020 tarihlerinde ABD’nin Orlando şehrinde Orange County Convention Center’da düzenlenecek. Etkinlik için şimdiden yerini ayırtan Sisoft, sağlık bilişimi sektöründen uzman ve profesyonelleri ağırlayacak.  HIMSS Platin Kurumsal Üyesi olarak önümüzdeki yıl da HIMSS ABD etkinliğinde başarı ile yer alacak.
 

 
(22.02.2019)