Sağlık ve Bilişimde Objektif Haber

  English
İnovasyon Ruhunda Var!
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ticaret Bakanlığı'nın koordinasyonunda TİM tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen "Türkiye İnovasyon Haftası" kapsamında, İnovaLİG 2019 Şampiyonları açıklandı.

İnovaLİG 2019 Şampiyonları ödül töreninde firmalara ödüllerini Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve TİM Başkanı İsmail Gülle takdim etti.

İnovasyon süreçlerini yönetilebirliği konusundaki yatırımlarıyla sadece ticari başarı ve ürüne bakılarak değil bünyesinde oluşturduğu inovasyon ortamıyla sektöre öncülük eden SİSOFT, İnovasyon haftası kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG 2019' da “İnovasyon Stratejisi”, “İnovasyon Organizasyon ve Kültürü”, “İnovasyon Döngüsü”, “İnovasyon Kaynakları” ve “İnovasyon Sonuçları Büyük Firmalar” ana başlıklarında yapılan değerlendirmeler sonucunda üst üste 2.kez “İnovasyon Döngüsü” kategorisinde finale kalarak 3. olma başarısını göstererek ödül almaya hak kazanmıştır.

Bu sonuçla SİSOFT; 2018 yılında katıldığı ve “İnovasyon Döngüsü” kategorisinde 5. olduğu yarışmada, katılımının ikinci yılında da ödül alarak İnovasyon odaklı bir şirket olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Kuruluşundan beri genlerindeki inovasyon ruhu ile inovasyonu sürekli bir şirket kültürü olarak benimseyen SİSOFT, Evrensel standartlarda ürün ve global bir şirket hedefi ile ihracata yönelik politikalar oluşturarak geleceğe yatırım yapmakta ve alanında bir global aktör olduğunu göstermektedir.

Sağlık teknolojileri alanında yeni fikirleri kazanıma dönüştürme konusunda inovasyon süreçlerine önem vermekte, başarı ve ilerleme adına yeni ve yaratıcı fikirlerin ortaya konması sürecini yöneterek yalnızca ülkemizde değil, ulusalararası arenada da farklılık ve değişim yaratacak sektöre yön veren bir yapıda büyümektedir. Tüm bu süreç ve politikalar sonucu, yeni fikirleri değer yaratan çıktılara dönüştüren SİSOFT; inovasyonu sadece bir sonuç değil, sürdürülebilir ve tekrarlanabilir bir şirket kültürüne dönüştürdüğünü de bu ödülü 2.kez hak ederek kanıtlamıştır.

Covid-19 virüs salgınının dünyamızı olumsuz etkilediği bu dönemde, inovasyon ve Ar-Ge yatırımları çok daha önemli hale gelmiş, her geçen gün artan sağlık ihtiyaçları, inovatif çalışma kültürünü zorunlu hale getirmiştir. Bu ödül inovasyon odaklı çalışmalarımızı daha da cesaretlendirmiştir.

 

 

 
 
 
(26.12.2020)