Sağlık ve Bilişimde Objektif Haber

  English
Sisoft Pakmedica 2022 Pakistan’da
 

Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri olarak,  6-8 Ekim 2022  tarihleri arasında Pakistan/Lahore’de düzenlenen “PAKMEDICA Medikal, Sağlık Fuarı” katıldı.

PAKMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu, Pakistan Ticaret Bakanı Seyid Navid Kamar ve T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr.Tolga Tolunay’ın katılımı ile  açıldı.

Açılışta konuşan ve Pakistan ile Türkiye arasında işbirliğini hedefleyen böyle bir etkinlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Pakistan Ticaret Bakanı Seyid Navid Kamar ‘’Türkiye ile sağlık alanında yapmış oldukları çalışmalara ilişkin işbirliği süreçlerimiz başladı ve devam ediyor. Sağlıkta yeniden yapılanma sürecinde Türkiye, her türlü aşamada bizlerle birlikte oldu. Bundan sonra da  Pakistan Türkiye işbirliğini ve kardeşliğini çok daha değerli noktalara getirecek olan ilişkilerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin Pakistan ile sağlıkta dönüşüm alanındaki tüm deneyimlerini paylaşacağını ifade eden T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr.Tolga Tolunay ise; ‘’Pakmedica etkinliğine katılan Türk firmaların   Pakistan sağlık sistemine   büyük  ölçüde katkı sağlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Pakistan PKLI Hastanesi’nde 5 yıldır HBYS hizmeti vermekte olan Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri etkinlik alanındaki standında yazılım ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunarken, düzenlenen  özel oturumda da bir çok sağlık paydaşının katılımı ile ürünleri hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirmiştir.

 

 

 

 
 
 
(15.11.2022)