Untitled Document
Kağıtsız Hastane

Kağıtsız HastaneHastane süreçleri bilindiği gibi karmaşık ve son derece kapsamlıdır. Gün içerisinde gerçekleştirilen tüm işlemler hem kullanıcılar hem de sağlık çalışanları açısından son derece yorucudur. Hastane açısından bakıldığında ise masrafların inanılmaz yüksek olduğu göze çarpmaktadır. Bunları en aza indirgemek ve işlemleri kolaylaştırmak önceleri hayal gibiyken, şu an düşünülenlerin de ötesine geçildi.

Sağlık Bilişimi alanındaki 26 yıllık tecrübesini sürekli toplum hizmetine adayarak, son teknoloji ürünler geliştirmeyi amaçlayan Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri, bu alandaki öncü başarılarına bir yenisi daha ekledi. Sağlık Bakanlığı'nın "Kağıtsız Hastane Projesi" için pilot hastane olarak seçilen Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi'nde doktor ve hemşireler kağıt-kalem yerine, artık iPad, ve Android işletim sistemi ile çalışan mobil cihazlar kullanmaya başladı. İlerleyen zamanlarda ülke genelindeki tüm hastanelerde uygulanması planlanan uygulamayla; hastanın kan ve idrar tetkikleri, tomografi, röntgen ve MR bilgileri dijital ortama yükleniyor ve sonuçlar buradan yetki dahilinde takip edilebiliyor.

Sisoft'un "Dijital Hastane" adlı bu başarısı yazılı ve görsel basında büyük yankı uyandırdı. Pek çok basın ayağında haber büyük ilgi gördü. Hastalar için eğlence, sağlık çalışanları için de büyük kolaylık niteliğinde olan Sisopmi ürünü ile işlemler daha pratik ve daha kesin sonuçlarla gerçekleştirilebiliyor. Hasta Başı Uygulama Platformu olarak geliştirilen Sisopmi, hasta, doktor, hemşire, hasta bakıcı ve temizlik görevlisi olmak üzere ilgili tüm kullanıcı gruplarına hitap ediyor olması sayesinde dijital hastane dönüşümünde önemli bir rol oynuyor. Sağlık kuruluşlarında bilgi akışını güçlendiren, bilgi kayıplarını ortadan kaldıran, iş akışını hızlandıran ve yönetilebilirliği etkinleştiren bir sistem olarak hizmete sunuldu. (Detaylı bilgi için tıklayınız.)

İlk olarak Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi'nde kullanılmaya başlanan bu konsept ülkemizde bir ilk niteliğinde...

Peki hastanemizde neler yaptık?

– Hastanedeki her birimde kağıt kullanımını kaldırdık.
– Kullanıcılar için mobil çözümler ürettik. (HBYS ile entegre çalışan iPad, iPhone ve Android Cihazlarda)
– Multifonksiyonel Hastabaşı Uygulamalarını hayata geçirdik
– Entegre Güvenlik Sistemlerini kurduk
– EBYS ile çevre dostu yazılımları kullanıma sunduk
– Acil ve yatan hasta servis işlemlerinde çığır açtık
– İşgücü verimliliği ve veri doğruluğu artırıldı
– Operasyonel hız ve iş akışlarında uyum sağladık
– Her yerden her an bilgiye erişim ile çalışan memnuniyeti sağladık.http://www.sbn.gov.tr/icerik.aspx?id=30399
http://www.aa.com.tr/tr/mod/video-galerisi/61202/hastanelerde-tablet-donemi
http://www.youtube.com/user/sisocare?feature=CAQQwRs%3D
http://www.youtube.com/watch?v=_dn82HDCyyI
http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/09/16/hastanelerde-tablet-donemi
http://www.haberturk.com/saglik/haber/776984-hastanelerde-tablet-donemi
http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=365672
http://www.haberkita.com/saglik/kagitsiz-hastane-projesi-h10760.html
http://yenisafak.com.tr/saglik-haber/hastanelerde-tablet-donemi-16.09.2012-409501
http://www.trthaber.com/haber/turkiye/hastanelerde-tablet-donemi-55878.html
http://www.acunn.com/haber/hastanelerde-tablet-donemi/3843

Sisoft, web-tabanlı yazılımları ve mobil uygulamaları ile her türlü bilgi ve belgenin kağıt kullanılmadan elektronik ortamda işlenmesini ve bilgi aktarımını sağlamaktadır. Bu doğrultuda tamamı Türk Mühendislere ait olan ürünlerimizin yurtdışında başarıyla temsil edilmesinde ve yazılımlarımızın uluslararası standartlara gelmesinde lokomotifin başını çeken Sağlık Bakanlığı'mıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Galyum Blok ZK2 ODTÜ Teknokent Ankara Tel:+90 312 210 19 20 Faks:+90 312 210 19 24 sisoft@sisoft.com.tr