Untitled Document
Kağıtsız Hastane

Kağıtsız HastaneHastane süreçleri bilindiği gibi karmaşık ve son derece kapsamlıdır. Gün içerisinde gerçekleştirilen tüm işlemler hem kullanıcılar hem de sağlık çalışanları açısından son derece yorucudur. Hastane açısından bakıldığında ise masrafların inanılmaz yüksek olduğu göze çarpmaktadır. Bunları en aza indirgemek ve işlemleri kolaylaştırmak önceleri hayal gibiyken, şu an düşünülenlerin de ötesine geçildi.

Sağlık Bilişimi alanındaki 26 yıllık tecrübesini sürekli toplum hizmetine adayarak, son teknoloji ürünler geliştirmeyi amaçlayan Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri, bu alandaki öncü başarılarına bir yenisi daha ekledi. Sağlık Bakanlığı'nın "Kağıtsız Hastane Projesi" için pilot hastane olarak seçilen Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi'nde doktor ve hemşireler kağıt-kalem yerine, artık iPad, ve Android işletim sistemi ile çalışan mobil cihazlar kullanmaya başladı. İlerleyen zamanlarda ülke genelindeki tüm hastanelerde uygulanması planlanan uygulamayla; hastanın kan ve idrar tetkikleri, tomografi, röntgen ve MR bilgileri dijital ortama yükleniyor ve sonuçlar buradan yetki dahilinde takip edilebiliyor.

Sisoft'un "Dijital Hastane" adlı bu başarısı yazılı ve görsel basında büyük yankı uyandırdı. Pek çok basın ayağında haber büyük ilgi görd&u